SportSvijet

Pobjeda Arsenala nad Brentfordom rezultatom 2:1 u 28. kolu Premijer lige

Fudbaleri Arsenala ostvarili su pobjedu nad ekipom Brentford rezultatom 2:1 na svom terenu u okviru 28. kola engleske Premijer lige.

Iako tim Mikela Artete nije pružio tako uvjerljivu igru kao u prethodnim susretima, uspio je osvojiti tri boda zahvaljujući golu Kaija Havera u 86. minuti. Ova tesna pobjeda pokazuje šampionski karakter Arsenala, koji je ostvario osmi uzastopni ligaški trijumf. Trenutno zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 64 boda, jednim bodom ispred Liverpoola i dva ispred Manchester Cityja, koji će se sutra sastati na Anfieldu u jednom od ključnih derbija sezone.

Brentford se nalazi na 15. poziciji sa 26 bodova i još uvijek nije siguran u opstanak.

Domaći tim je poveo u 19. minuti kada je desni bek Ben Vajt poslao centaršut sa svoje pozicije, a Deklan Rajs je glavom sa “penaltika” poslao loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.

Manji klub iz Londona je uspio izjednačiti u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu, kada je golman Ramsdejl napravio grešku prilikom ispucavanja lopte, koja se od noge napadača Visa odbila u mrežu za 1:1.

Brentford je u prvom dijelu drugog poluvremena uspio odoljeti napadima Arsenala i pružiti opasnost, a Ramsdejl se donekle iskupio sa dvije izvrsne obrane. Međutim, u finišu su bili izloženi strahovitom pritisku.

Rajs je pogodio prečku, a igrači Brentforda su na kraju kapitulirali u 86. minuti. Ben Vajt je ponovno bio ključni igrač, uputivši centaršut sa desnog boka posle duplog pasa sa Odegardom. Kai Haverc je bio na pravom mjestu i glavom sa pet metara savladao golmana Flekena, postavivši konačnih 2:1.