Sport

Derbi na Marakani: Crvena zvezda i Partizan remizirali 2:2 u uzbudljivoj Super ligi Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su odigrali neriješeno na svom terenu protiv ekipe Partizana rezultatom 2:2 u 172. Večitom derbiju Super lige Srbije, koji se održao u okviru 24. kola.

Sladji bod osvojila je ekipa Igora Duljaja, zadržavši prvo mjesto na tabeli s jednim bodom viška u odnosu na domaćina. Iako je domaćin dominirao tokom večeri, imaće razloga za žaljenje.

Već nakon tridesetak sekundi utakmica je prekinuta zbog bakljade navijača Partizana. Prvi ozbiljan napad imala je Zvezda kada je Endiaj zaprijetio, ali bio u ofsajdu.

Stamenić je propustio priliku, a potom je Bukari odigrao odličnu dugu loptu ka Endiaju, ali je Jovanović uspio da obrani šut.

Partizan je uzvratio preko Natha iz slobodnog udarca, a zatim je Zvezda imala nekoliko šansi koje je Jovanović uspješno zaustavljao.

Igru je privremeno prekinula povreda Aleksandra Dragovića, a utakmicu je nastavio Naser Điga. Zvezda je nastavila s inicijativom, ali nije uspjela da savlada Jovanovića sve do 44. minute, kada je Kanga centrirao, a Spajić zakucao loptu u mrežu.

Partizan je brzo odgovorio preokretom u 49. minutu, golom Kalulua posle kontranapada. Zvezda je propustila prilike, ali je u 67. minutu uspjela izjednačiti golom Endajea.

Severin je dobio dva žuta kartona, ostavljajući Partizan s igračem manje. Zvezda je pritiskala, ali nije uspjela postići gol, pa je Partizan osvojio bod na Marakani, zadržavši prednost u odnosu na rivala.